Stern Chceš napsat reklamu??! --> SEM!!!
SternSpřátelíme?? --> TADY!!!
SternZařadí Vás Moudrý klobouk! *-*
SternPostavy z Hledačů zla - napište si životopis :)
SternFanklub Happyho z Fairy Tail! ^^Květen 2012

Třídění + pozastavení

30. května 2012 v 12:39 --> SB <--
Dovoluju si na pár dní to tady zmrazit...trochu si prostě odpočinout. A při tý příležitosti udělám třídění SBček, protože mě nebaví mít taaakhle dlouhej seznam lidí, z nichž půlka je OK, pár jich sem tam přijde a zbytek ani nevím, jestli maj pozastaveno nebo ne! :D Takže, kdo zůstane, mi napíše:

1. Přezdívku :D - předpokládám, že blog nikdo nezměnil
2. PRO FANOUŠKY Percyho Jacksona - http://www.facebook.com/PercyJacksonCzSk
Zvolte název!

25. května 2012 v 11:50 ¤ Povídka Olympští potomci ¤
Co by to bylo za povídku bez názvu...vyzývám všechny (nejenom ty, co tam budou vystupovat), aby zahlasovali o nejlepší název. "Magický tábor" jsem dala pryč, protože by to k tomu prostě nesedělo - celý děj nebude jenom v táboře, to bude sotva čtvrtina.


Zápis do povídky ,,a la Percy Jackson"

23. května 2012 v 15:27 | Verča |  ¤ Povídka Olympští potomci ¤
Tak! V bleskovce se mi několik lidí vyjádřilo kladně k tomu, zda by se zapsali do povídky, která by byla na styl Percyho Jacksona :D Rozhodně se o to chci pokusit, takže pokud váš zájem trvá, zasadím vás do děje. Jenom po vás chci trochu delší vyplňování než obyčejně - klasické údaje a pak minitest, který mi pomůže pro vás určit božského rodiče.
Kdo chce, může sem házet i návrhy na název povídky.

Bleskovka 0.6

22. května 2012 v 15:25
Po delší době je čas na bleskovku :D A...lepší první otázka mě fakt nenapadla....xD

Harry Potter a Kámen mudrců

22. května 2012 v 0:40 Knížky
J. K. Rowling: Harry Potter and the Philosopher's stone, 1997

Je sobota v noci, 31. října, a k domu Potterových se blíží lord Voldemort, aby zabil chlapce, který mu podle věštby jednoho dne způsobí zkázu. Jenže se to stane už teď.
Harry Potter; roční dítě jako jediné přežilo útok zlého černokněžníka, záhadným způsobem ho porazilo a vyvázlo jen s jizvou na čele. Kouzelnické společenství slaví a Harry se stává nejznámějším malým čarodějem všech dob. Jenže on sám o tom nemá ani ponětí, vyrůstá u své mudlovské tety, stýce a bratrance, kteří mu tají, že je kouzelník a neustále mu ztrpčují život.
Pak však přijde den, kdy Harrymu přiletí dopis z Bradavic. Zjišťuje, kdo ve skutečnosti je a spolu s bradavickým šafářem Hagridem se vydají do Londýna, aby mu pomohl zajistit vše potřebné do nové školy - od hůlky až po brky. Netrvá to dlouho a na nádraží King's Cross se seznámí s pihovatým Ronem Weasleym, jeho budoucím nejlepším kamarádem. Pozná i zákeřného Draca Malfoye, trochu namyšlenou Hermionu Grangerovou, popletu Nevilla Longbottoma a profesora Snapea, který ho buhvíproč z duše nenávidí.
Během útoku horského trolla se Harry a Ron spřátelí s Hermionou, když jí zachrání život v dívčí umývárně. (A hlavní trojlístek se konečně uspořádal.)
Ve škole je tentýž rok uložen Kámen mudrců, který má na svědomí, že se Harry, Ron a Hermiona budou muset vypořádat s řadou nebezpečných situací. Mají totiž podezření, že Kámen chce někdo ukrást...

Percy Jackson - Zloděj blesku

21. května 2012 v 15:30 Knížky
Rick Riordan: Percy Jackson & the Olympians - Lightning thief, 2005

Dvanáctiletý Percy Jackson žije se svou matkou Sally a otčímem Gabem v New Yorku. Navštěvuje akademii Yancy. Je to hyperaktivní chlapec s dyslexií a poruchou pozornosti. Patří tak mezi problémové žáky (i když neúmyslně) a na žádné škole nevydrží dlouho. Jednoho dne ho však na školním výletě napadne jeho vlastní učitelka matematiky, paní Doddsová, která je ve skutečnosti jednou ze tří Harpyjí z podsvětí. V těch chvílích zjišťuje, že jeho nejlepší kamarád Grover Underwood není človk, ale satyr, který celou dobu skrýval své chlupaté nohy a kopyta.
Jeho matka samozřejmě ví, o co se jedná, což situaci trochu usnadňuje a Percy se dozvídá, že je takzvaný polokrevný - má jednoho božského rodiče. I s Groverem se dosanou k Vrchu polokrevných, na hranici tábora, kde je však překvapí nestvůra jménem Mínotaurus. Pro Sally Jacksonovou to neskončí zrovna nešťastněji, alespoň prozatím.
V táboře se Percy setkává s dalšími polobohy, třeba drsňačkou Clarisse, která si usmyslí, že mu jako nováčkovi narve hlavu do záchoda, chytrou Annabeth nebo s Lukem, se kterým se rychle spřátelí a trénuje s ním šerm. Za instruktora mají kentaura Cheiróna a za vedoucího mrzutého boha Dionýsa.
Percy sám je synem boha moře, Poseidóna, a brzy se vydává na nebezpečnou výpravu, aby našel a vrátil ztracený Diův blesk (Zeus sám z krádeže obviňuje Poseidóna a Percyho) a zachránil matku. Jeho dvěma společníky se stávají Annabeth Chaseová, Athénina dcera a instruktorka srubu číslo 6 s Groverem Underwoodem. A během pár dnů toho stihnou opravdu dost.

Kdo ještě nezačal se čtením série, měl by to napravit. Dávám 88%, a to jenom proto, že většina dalších dílů je ještě lepší.

Harry Potter a Tajemná komnata

20. května 2012 v 23:54 Knížky
J. K. Rowling: Harry Potter and the chamber of secrets, 1998

Harry tráví letní prázdniny opět u Dursleyových. Ron ani Hermiona se mu dosud neozvali a tak si v mudlovském světě připadá ješt hůř než obyčejně. Jeden večer však Harryho navštíví domácí skřítek Dobby a varuje ho, že v Bradavicích se budou dít strašné věci a proto se tam nesmí vrátit. Vyjde najevo, že Dobby u sebe schovával dopisy od Hermiony Hagrida i Rona. Jenže pro Harryho si přijede jeho nejlepší kamarád Ron s bratry Fredem a Georgem; samozřejmě všichni plánují vrátit se do Bradavic.
Po cestě s létajícím autem, Vrbě mlátivé, Huláku, školním trestu a oslavě úmrtí Skoro bezhlavého Nicka se však Dobbyho varování vyplnila: Tajemná komnata byla znovu otevřena. Záhadný netvor, vypouštěný do chodeb hradu Zmijozelovm dědicem, hodlá vyvraždit všechny studenty, kteří pocházejí z mudlovských rodin. Vlastně nemá slitování ani s motáky. Podezírán je jak Harry, tak Draco Malfoy, dokonce i Hagrid, kterého uvězní v Azkabanu - a to všechno proto, aby se ukázalo, že je za tím úplně někdo jiný.
Co všechno dokáže zlověstný deník Toma Raddlea v rukou malé Ginny? Jak vyváznou z výpravy do Tajemné komnaty Harry, Ron a jejich zbabělý učitel Obrany proti černé magii Zlatoslav Lockhart?

(Fanoušci a čtenáři jistě ví, ale ty otázky na závěr se mi tam prostě hodily) ^^ :D

Ceny za SoNÚzHP

20. května 2012 v 0:29 Soutěže a bleskovky
Diplom, avatar a klikačka. Jenom si k ní pak dej adresu blogu..nevim jestli to bude se zkopírováním fungovat!
Odměny za SoNÚzHP

19. května 2012 v 23:59 Pro mě
Díky, Lils!!! ^^

Chidori

19. května 2012 v 23:47 --> SB <--
Její blog je tady :)

Iris

18. května 2012 v 21:24 -->Percy Jackson
Iris - řecká bohyně duhy, která naplňuje mraky vodou

Clarisse La Rue 0.1

16. května 2012 v 22:56 -->Percy Jackson
Více v CČ. A pro fanoušky Percyho mám jednu stránku na Facebooku: http://www.facebook.com/PercyJacksonCzSk

Cullenovi 0.1

15. května 2012 v 20:05 -->Twilight saga
Kreslený obrázky upíří rodiny poprvé :D (Emmet vypadá jak pako a Alice jak babochlap)

Kresby 0.1

15. května 2012 v 14:44 -->Twilight saga
Fakt super fanarty !! :)

Cedric záchranář

14. května 2012 v 23:21 Kreslený + vtipný :)
Teď se dozvíte, proč tu pitomou Bellu musel nakonec zachránit místo upíra Jacob Black :D


Evanna 0.3

14. května 2012 v 17:00 Herci z HP

Výsledky SONÚzHP

14. května 2012 v 0:58 Soutěže a bleskovky
Ginny - 9 hlasů :D
Lucius - 9 hlasů :D

Vítězkou jsme tedy obě dvě - já i Chidori (Niki). Napiš mi, co chceš na avatar, diplom a na klikačku :D Pokud se tu najde dobrá duše, která mi udělá za výhru taky něco, tak bych prosila Levanduli nebo Rona anebo oba dohromady :) Díky!

Tady jsou ceny pro Kristýnu za 3. místo :)

A tady je avatárek s Lenkou
Veškeré moje zdroje:
Pottermore.com
Google.cz
Harrypotter.wikia.com
Deviantart.com
Youtube.com