Stern Chceš napsat reklamu??! --> SEM!!!
SternSpřátelíme?? --> TADY!!!
SternZařadí Vás Moudrý klobouk! *-*
SternPostavy z Hledačů zla - napište si životopis :)
SternFanklub Happyho z Fairy Tail! ^^Hledači zla (1. kapitola, 2.část)

27. července 2011 v 12:18 |  °Povídka Hledači zla°

,,Odkud vlastně jsi?"prohlížel si při jídle Razmika skoro zavřenýma očima Honzina.
,,Z Arménie!"odvětil a dál kousal čokoládovou žabku. A pak se dveře jejich kupé otevřely potřetí. Objevily se dvě dívky v doprovodu blonďatého chlapce. Niki vykřikla:
,,Ahoj, Tyno! Pojď si sem k nám sednout, představím tě ségře a klukům!" Dívka s hnědými vlasy se usmála a nadšeně zamířila k nim. Za ní vyrazili i dva její kamarádi.
,,Moment, kam se vy dva ženete?" řekl jim ošklivě Razmik. ,,Řekla to jenom jí!"
,,N-no", zakoktal se blonďák...,,snad by se tolik nestalo, kdyby..."
,,To jsou jasně mudlovští šmejdi" zašeptala Niki tak, že to bylo slyšet snad všude. Než jí Verča stačila něco říct, ozvala se druhá příchozí dívka, která byla ze všech nejmenší: ,,Pojď jinam, Tome, tady sedět nechci...ještě bych něco chytla!"
,,A ani nebudeš" zařval ještě Honzina než za nimi zabouchnul dvířka. ,,Fuj" ulevil si. ,,To byla Tereza Gitterová ne? Ta byla vždycky tak zlá! A neměla mě nikdy ráda." Venku začalo hřmít.
,,Divný lidi", zakroutila hlavou Niki. ,,Snad budou v jiný koleji než já."
,,Jsi hnusná,"odpověděla Verča. ,,Chudáci."
,,No, ten kluk mi neseděl", přitakal Nikče i Pavel.
O několik hodin později vlak konečně skřípavě zastavil. Už hustě pršelo a na chodbičce vlaku nastal chaos, jak se všichni snažili dostat se ven první a procpat s sebou všechna zavazadla a klece se zvířaty. Verča rozhodla, že by bylo nejlepší, kdyby počkali, až ve vlaku nebude tak narváno a pak teprve vyšli ven. Když jako první vystrčil hlavu i Honzina, většina studentů měla už namířeno někam nahoru.
,,Tyjo,"ozval se Razmik. ,,Už vidím Bradavice!"
,,Prváci! Rychle sem ke mně! Honem!"zařval mohutný hlas patřící obřímu muži (byl to vůbec muž?) s hustými dlouhými vousy a vlasy. ,,Já jsem Rubeus Hagrid, a mám dneska za úkol vás vodvýst do Velký síně přes jezero. Ničeho se nebojte..."
Než se nadáli, stáli u ohromného Černého jezera na bradavických pozemcích. Na břehu se pohupovalo asi dvacet loděk. Hagrid si sám vlezl do jedné z nich a vyzval je, aby ho napodobili. Honzina překvapivě rychle zabral jednu loďku pro sebe, Niki, Verču, Honzu a Tyno. Razmik s Pavlem byli pomalejší a tak si vlezli do jiné, kde už seděl podivný obrýlený kluk, který si pro sebe něco mluvil a nevěnoval jim pozornost. Oba na sebe nejistě pohlédli a sedli si na opačnou stranu co nejdále od něj. Po několika desítkách minut přepluli jezero a vydali se na cestu k hradu.
,,Tak, teď vás čeká jenom zařazení do kolejí,"zasmál se Hagrid a chraplavě si odkašlal, zatímco otevíral veliké dveře, na kterých byl ozdobným písmem vyveden nápis VELKÁ SÍŇ. Odvedl je úplně dopředu, kolem čtyř dlouhých stolů k jednomu trochu kratšímu, vyhrazeného pro profesory. Kdosi si odkašlal. Byla to starší čarodějka s vysokým kloboukem, která se představila jako Minerva McGonagallová. Vedle ní stála dřevěná lavice bez opěrky a v ruce držela...
,,Moudrý klobouk,"vydechl tiše Honzina a skoro nedýchal. I ostatní kolem něj jako by zapomněli mluvit.
Najednou Verča vykřikla: ,,No ne, Báro, co ty tady děláš? Ty..ty jsi taky...?" Honza zbystřil.
Vedle ní se objevila vysoká mohutnější dívka s podivně zastřiženými kudrnatými vlasy a velkýma vodově modrýma očima. ,,Ahojky! No to si piš vybrali mě a poslali dopis, hahaha!"
McGonagallová je sjela pohledem a vynutila si tak klid. Pak vzala do ruky dlouhý seznam. ,,Až uslyšíte své jméno, pojďte sem a sedněte si na stoličku. Boubínová Kristýna!"
Dívka, která s nimi seděla ve vlaku a které říkali Tyno, vystoupila z řady a pomalu vyšla nahoru a posadila se. Profesorka jí dala na hlavu starý klobouk, který se rázem probudil k životu:
,,Nebelvír!"vykřikl hned hlasitě. Profesorka ukázla na krajní stůl a Tyno k němu hned zamířila za doprovodu tleskajících nebelvírských studentů.
,,Gitterová Tereza!" Malá, silnější dívka, se kterou se potkali už ve vlaku sebevědomě vykročila nahoru. Moudrý klobouk se vteřinku či dvě rozmýšlel a pak zařval: ,,Havraspár!" Její blonďatý kamarád nadšeně tleskal spolu s ostatními Havraspárskými.
,,Razmik Haj..Haj...Hajrapetjan,"podařilo se profesorce vykváknout jeho příjmení. Razmik jenom protočil oči v sloup a přišel k ní. Klobouk se zamyslel o něco déle, asi se rozhodoval mezi dvěma kolejemi. Pak studenti stojící nejblíž ke stoličce, na které seděl, slyšeli jak usilovně šeptá: ,,Zmi-jo-zel, Zmi-jo-zel..." Měl u toho pevně zavřené oči. Tentokrát se zatvářila podivně profesorka McGonagallová. Moudrý klobouk mu vyhověl.
,,Hechtová Nikola,"znělo další jméno a Niki se posadila.
,,Stejně si myslim, že Bára nebyla z kouzelnický rodiny," šeptala právě Verča Honzovi.
,,Třeba je to mudla,"pokrčil rameny. To už Niki byla zařazena do Nebelvíru a usadila se vedle Tyno.
,,Hechtová Veronika,"rozhlédla se profesorka po okolí.
,,Chci Havraspár,"řekla si potichu, když vykročila. Bára za ní zavolala:
,,Do toho Verčo!" Honza si odkašlal.
Moudrý klobouk však nevybral Havraspár, ale Nebelvír. Verča šla trochu sklesle za Niki a Tyno.
,,Horák Jan!" Nebelvír získal dalšího studenta a jejich stůl nepřestával tleskat.
,,Hrubý Pavel!" Razmikovo kamarád z vlaku přistoupil. Chvilku bylo ticho a když pak Klobouk znovu zakřičel ,,Nebelvír!" i profesorka McGonagallová už se divila.
,,Kopecká Barbora!"
Všech pět nováčků u nebelvírského stolu zvedlo hlavy.
,,Tss...ta půjde do Mrzimoru,"prorokovala Verča. ,,Pořád pracuje a baví jí to."
,,Navíc jestli je mudla,"dodal Pavel.
,,Uvidíte, že jako naschvál půjde do naší koleje,"děsila se Tyno. ,,Vypadá podivně."
Klobouk se tentokrát rozhodoval trochu déle a Bára na sedačce se jenom culila a neřekla ani slovo. Niki si všimla Honziny, který vypadal nervózně a podrážděně zároveň. Držel se za břicho a domyslela si, že má už hlad. Pak se konečně rozezněl hlas: ,,Mrzimor!" a Verča se vítězoslavně zasmála. Bára podivnou chůzí šla ke druhému stolu zleva, hned vedle Nebelvíru. Byla trochu divně prohlá a nohy jakoby jí v chůzi překážely. Mezitím byl zařazen do Havraspáru David Krtek, k Báře do Mrzimoru si přisedla jeho sestra Lenka a jakási Marry Lokvi šla také do Havraspáru. Další, kdo po dlouhé době přibyl do Zmijozelu, byla Susien Meczw, na kterém si profesorka McGonagallová také málem zlomila jazyk. Další chlapec se jménem Jakub Minárik šel do Mrzimoru a řada se začínala pomalu krátit.
,,Polatová Kateřina,"a mladě vypadající dívka s brýlemi se dostala do Nebelvíru. Nadšeně se tam pozdravila s Verčou a ostatními a vypadala spokojeně. Když přišla řada na blonďatého Tomáše Vaňka, kamaráda Terezy Gitterové, už mnoho lidí nezbývalo. Přišel do Havraspáru, stejně jako ona. Podivný kluk, který seděl v loďce s Razmikem a Pavlem, se dostal taky tam.
Když pak byla Sania Winter zařazena do Zmijozelu, zbýval jenom Honzina. Byl evidentně na dně svých fyzických i psychických sil, protože se na lavičku zhroutil hned a ani nečekal na zavolání svého jména. Sotva vnímal, že byl přiřazen do Nebelvíru a teprve když ho profesorka šťouchla do zad, se napřímil a odkráčel k ostatním.
Pak povstal nejvyšší kouzelník ze všech, nejspíš ředitel Brumbál, jak je upozornila Tyno. Ihned si sjednal pořádek a začal mluvit:
,,Milí studenti, dovolte mi vás uvítat v novém školním roce..." Honzinovi hlasitě zakručelo v břiše. Tak moc, že se to v tiché síni rozléhalo ještě několik vteřin poté. Rozhlédl se kolem sebe a raději si schoval obličej do dlaní. Všichni se začali smát a ředitel už se nezdržoval řečmi. Tleskl rukama a na stolech se objevily mísy s cibulovými, knedlíčovými i nudlovými polévkami, tácy se šunkovými a sýrovými rolkami, spousta talířů, příborů, velké džbány džusu, dýňové šťávy a čaje. Po dezertech jako byly čokoládové dorty, krémové větrníky či mentolové bonbony už byli všichni nacpaní k prasknutí a celkem rádi opustili Velou síň do svých společenských místností.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Tom Tom | 27. července 2011 v 12:50 | Reagovat

vypadam jako vyvrhel :-D ale aspon ze mam Havraspar

2 EviTeri EviTeri | Web | 27. července 2011 v 13:10 | Reagovat

Ahojky, jsi fanouškem Harryho Pottera? Baví tě blogování? A umíš si trochu pohrát s grafikou? Pokud aspon nějakou z těchto věcí splnuješ a máš chuť, podívej se na náš blog! Blog EviTeri, totiž hledá spoluadmina! :) Budeme moc rádi, za každého kdo se přihlásí! :) Děkujeme =)

3 Verča Luna Verča Luna | Web | 27. července 2011 v 13:19 | Reagovat

[2]: neumíš číst? reklamy jsou nahoře a ještě u toho bliká vykřičník !!!

4 Veselá Kiyí-chan Veselá Kiyí-chan | 27. července 2011 v 16:31 | Reagovat

Supr povedlo se ti to :D

5 Tyno10 Tyno10 | Web | 27. července 2011 v 21:26 | Reagovat

hej já byla první =DD dobře ty =D moc se mi dílek líbil krásně tam všechny vystihuješ =) a tak se těším na další dílek =))...!!!!

6 LokviMary LokviMary | E-mail | 28. července 2011 v 13:26 | Reagovat

Prosím dáš mně tak taky?

1) Mary Lokvi
2) Nebelvír
3) 30cm dlouhá,ebenové dřevo,šupina z plaza
4) kocour Arwen
5) péče o kouzelné tvory

7 AOI AOI | E-mail | Web | 11. října 2011 v 13:58 | Reagovat

Wow šikovnej Honza. Alespoň mě ušetřil čtení dlouhejch Brumbálovejch řečí.
XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Veškeré moje zdroje:
Pottermore.com
Google.cz
Harrypotter.wikia.com
Deviantart.com
Youtube.com